Firmamız ilk olarak Nejdet Yavuz tarafından 1999 yılında kurulmuş olup, 02.03.2007 tarihinde faaliyete geçmiştir. Çiftliklerimizin ilki ise 1970 yılında Hacı Ömer YAVUZ tarafından Denizli Çal ilçesi Sakızcılar köyünde 50 ton /yıl porsiyon, 1,5 milyon adet/yıl yavru üretimi kapasitesi ile kurulmuş olup, Türkiye’nin ilk alabalık çiftliği olarak üretimine başlamıştır.

Ülkemizdeki iç su balıklarından Gökkuşağı Alabalığı (Oncorhynchus mykiss) türünün, yetiştiriciliğinin kolay olması, pazar durumunun iyi olması ve ülkemiz sularının bu türün su isteklerine uygun olması sebebiyle üretimini bu tür üzerine yoğunlaştırmış ve kapasitesini yaptığı yatırımlarla artırmıştır. Bu yatırımların ilki Denizli Merkez ilçe Bağbaşı mevkiinde bulunan 75 ton /yıl kapasiteli çiftliktir. Ayrıca Aydın Çine Topçam Barajında 100 ton/yıl ve yine 400 ton/yıl Kapasiteli Alabalık Tesisi, Burdur Karacaören de bulunan 100 ton/yıl ve 300 ton/yıl kapasiteli Alabalık üretim tesisleri mevcut olup halen faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tüm bunların yanı sıra 20/12/2005 tarihinde Isparta ili Merkez Çukur Köy Gürlevik mevkiinde 7552 m2’lik alanda yıllık kapasitesi 1.500.000 adet/yıl yavru üretimi olan proje hayata geçirilmiştir. Aynı yere bir km uzaklıkta bulunulan Dereavutu mevkiinde 4.500.000 adet/yıl kapasiteli ikinci yumurta yavru tesisi de devreye girmiş olup, yavru üretim kapasitesi 7,5 milyon adet / yıl ‘a çıkmıştır.

Entegrasyonunu tamamlamak için yetiştirilen ürünün çok modern bir tesiste işlenerek ihracat yapılması amacıyla Afyon İli Dazkırı İlçesi Organize Sanayi Bölgesinden 43 bin m2 yer alınmıştır. Yapımı tamamlanmış olan bu tesis yıllık 2 Bin ton alabalığı dünya standartlarında taze, dondurulmuş bütün veya fileto ve füme olarak işleyip tamamen ihracat yapmaktadır.

Firmamız ticari anlamdaki yatırımlarının yanı sıra bilim alanında da projeleri ile destek görmektedir. TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) ile yürüttüğü faaliyetler içerisinde iki, KOSGEB ile yürüttüğü faaliyetler içerisinde ise bir adet projesi kabul görmüş ve tamamlanmıştır.